فراخوان نمایشگاه ملی عکس «تاسوعا تا اربعین» منتشر شد

فراخوان نمایشگاه ملی عکس «تاسوعا تا اربعین» توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان منتشر شد.

بصیرت نو خوزستان : به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعلام این خبر و با اشاره به شرایط شرکت در این نمایشگاه گفت: تمام عکاسان آماتور و حرفه ای از سراسر کشور، حق شرکت در این نمایشگاه را دارند و هر شرکت کننده می تواند حداکثر ۵ فریم از بهترین عکس های خود را برای این نمایشگاه ارسال کند.

مرتضی جمشیدی ترویج فرهنگ تاسوعا و عاشورا،ایجاد ارتباط بهتر با مراسمات مرتبط با این ایام و افزایش مخاطب و بازدید از آثار منتخب راه یافتگان را از اهداف برگزاری این نمایشگاه مجازی عنوان کرد.

وی افزود: ارسال آثار به منزله‌ ی حضور قطعی در نمایشگاه نیست، فقط عکس‌ هایی برای نمایشگاه انتخاب خواهند شد که تائید هیات داوران باشند.عکس ‌هایی که با گوشی و دوربین ثبت شده باشند می توانند در این رقابت شرکت کنند، فقط کافی است که با کیفیت باشند.

جمشیدی با اشاره به موضوع نمایشگاه ادامه داد: تاسوعای حسینی، عاشورای حسینی، جلوه های عزاداری در میان اقوام و مذاهب مختلف، حاشیه مراسمات محلی، مراسم تعزیه و شبیه خوانی، کودک و محرم، مراسمات محلی مرتبط، اربعین حسینی و شام غریبان از موضوعات این نمایشگاه هستند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه امکان ارائه مجموعه عکس وجود ندارد، رقابت فقط میان تک عکس ها است اظهار کرد: هیچ موردی از قبیل عنوان عکس، امضا، مشخصات عکاس، لوگو، پاسپارتو، تاریخ و … نباید روی عکس ها باشد و در صورت مشاهده اثر رد خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرمت تصاویر باید JPEG باشند و برای نام‌ گذاری فایل هر اثر باید نام و نام‌ خانوادگی شرکت ‌کننده با زبان فارسی باشد.به عنوان مثال:علی هرمزی 1

جمشیدی افزود: شرکت کننده در فراخوان به عنوان صاحب اثر و هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده برگزار کننده خارج است و شرکت کننده یا همان ارائه دهنده اثر باید پاسخگو باشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: زمان ارسال آثار نام، نام خانوادگی، روز/ماه/سال تولد، شماره تماس (فعال و همیشه پاسخگو)، رشته و مقطع تحصیلی، استان و شهر خود را در قالب یک پیام واتساپ اعلام کنید.

وی با بیان اینکه شرکت در این نمایشگاه برای علاقه‌ مندان، هنرجویان و هنرمندان عکاسی آزاد و رایگان است،بیان کرد:فروش آثار در این نمایشگاه امکان پذیر است.

جمشیدی اضافه کرد: به تمام شرکت کنندگانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا می کند، گواهی حضور در نمایشگاه معتبر (به صورت مجازی) اهدا خواهد شد و همچنین تمام آثاری که تائید هیات داوران باشند، در پورتال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان به نمایش گذاشته می شوند.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به  مهلت ارسال و داوری آثار نمایشگاه گفت: آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱،داوری و اعلام نتایج: آنلاین (ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت) و نمایشگاه مجازی آثار: 2 مهرماه ۱۴۰۱ است.

وی جایزه نفر اول را 2 میلیون تومان،نفر دوم یک میلیون و 500 هزار تومان،نفر سوم 1 میلیون تومان و 5 نفر شایسته تقدیر را 500 هزار تومان اعلام کرد.

گفتنی است،علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار از گزینه اسناد یا فایل در واتساپ با شماره‌ 09160916112 (دبیر اجرایی نمایشگاه بابک جاودانه) در ارتباط باشند.

 

مشاهده بیشتر

admin

پایگاه خبری بصیرت نو

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا