دعوت از سرمایه گذاران جهت رفع موازنه منفی در حوزه پروتئینی خوزستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت :با توجه به ایجاد کمیته سرمایه گذاری در سازمان از سرمایه گذاران بخصوص در بخش پروتئینی دعوت به همکاری می شود

بصیرت نو خوزستان : به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان: رئیس سازمان در مراسم رونمایی از پروژه دانش بنیان و مولد سازی و تکثیر مصنوعی ماهی سی باس دریای آسیایی در ایستگاه تحقیقاتی ماهیان دریای بندر امام خمینی با بیان اینکه یکی از مولفه های قدرت هر کشور تامین امنیت غذایی است گفت: استان خوزستان یکی از محدود استان هایی است که ۴ مرکز تحقیقات کشاورزی با کادر مجرب در آن وجود دارد.

خدا رحم امیری زاده افزود : محققان زیر ساخت های توسعه و پیشرفت بخش کشاورزی را فراهم می کنند.

وی با بیان اینکه استان خوزستان با تولید ۱۷ و ۸ دهم میلیون تن محصول کشاورزی نقش مهمی در تولید مواد غذایی دارد اظهار داشت: این استان در تولید ۸ محصول مقام اول کشور را داراست که ماهی یکی از این محصولات است و همین مسئله باعث شده یک مرکز تحقیقاتی شیلاتی در کنار مراکز دیگر در استان وجود داشته باشد.

امیری زاده تصریح نمود : انتظار میرود محققان مراکز تحقیقاتی با توجه به منویات مقام معظم رهبری و دیدگاه وزیر جهاد کشاورزی بیش از پیش وارد عرصه شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه موازنه منفی در حوزه پروتئینی در استان وجود دارد اضافه کرد:با توجه به ایجاد کمیته سرمایه گذاری در سازمان از سرمایه گذاران بخصوص در بخش پروتئینی دعوت به همکاری می شود.

امیری زاده با اشاره به وجود پتانسیل های بسیار خوب شیلاتی در استان اظهار داشت :با وجود ۸ سد در استان برای اجرای پروژه ماهی در قفس با چالش های زیادی مواجه بودیم در حالیکه در استان های بالادست چندین پروژه ماهی در قفس به اجرا درآمده است.

مشاهده بیشتر

admin

پایگاه خبری بصیرت نو

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا