ساخت 210 واحد مسکونی برای محرومین توسط سپاه حضرت ولیعصر (عج ) خوزستان

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت : در بخش محرومیت زدایی به ویژه در سیل و زلزله خصوصا زلزله اخیر اندیکا بسیجیان پای کار بودند و بیش از 400 واحد اسکان موقت برای مردم ساختند همچنین طبق توافق با کمیته امداد امام خمینی (ره) 210 واحد منازل برای محرومین ساخته و به آن ها تحویل شد و مجدد 150 واحد دیگر توافق شد که در حال ساخت هستند از طرفی ساخت و تعمیر مدارس با مشارکت بسیج سازندگی در حال انجام است .

به گزارش خبرنگار بصیرت نو خوزستان ، سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ، در اجتماع بسیجیان خوزستان که 5 آذر ماه به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ، ضمن تبریک هفته بسیج به ویژه سالروز تاسیس آن، اظهار کرد : افتخارآفرینی فوتبالیست های کشور برای بالا بردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی مقابل تیم ولز را تبریک عرض کرده و از همه اعضای تیم ملی  تشکر می کنم .

شاهوارپور با اشاره به اینکه امروز روز مهمی است تصریح کرد : به برکت تلاش های بسیجیان دلاور استان ، سپاه پاسداران استان خوزستان در رده های رقابتی کل کشور موفق به کسب رتبه اول شد و در رقابت های بسیج نیز روز پنجشنبه 21 رده از سپاه استانی به عنوان رده برتر در کل کشور قرار گرفتند و از رئیس سازمان بسیج لوح تقدیر دریافت کردند .

این مقام مسئول با بیان اینکه فعالیت ها و تلاش های همه عزیزان به صورت برجسته و مخلصانه در حال انجام است عنوان کرد : تمام پایگاه های بسیج در بحث کرونا به ویژه در طرح شهید سلیمانی تمام قد پای کار و در خدمت مردم بودند به طوری که در بحث واکسیناسیون، قرنطینه و در بیمارستان ها در کنار بیماران و خانواده آن ها حضور داشتند و به واسطه تلاش های بسیجیان بسیاری از هموطنان ما از مرگ حتمی نجات پیدا کردند .

وی افزود : تیم های پزشکی بسیجیان به صورت متناوب به مناطق محروم اعزام می شوند و در خدمت مردم هستند .

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت : بسیج عشایر ما به صورت همه جانبه در صحنه هستند و در بیعت با مقام عظمای ولایت و پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی همواره عشایر عرب ، عشایر بختیاری و عشایر بهمئی همواره در کنار مسئولین و در خدمت نظام جانانه ایستادند .

سردار شاهوارپور بیان کرد : بسیج مهندسین صنعت و معدن در راستای رفع موانع تولید تلاش های زیادی انجام دادند و در جهت بازیابی کارخانه های تعطیل کنار مسئولین اجرایی دولتی قرار گرفتند .

این مقام مسئول اظهار داشت : بسیج مهندسین کشاورزی در بخش ترویج و افزایش تولیدات کشاورزی در خدمت مردم ، کشاورزان و کنار جهاد کشاورزی بودند و با ارائه ایده ها و طرح ها در جهت افزایش تولید در تلاش هستند .

وی افزود : بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، بسیج دانش آموزی ، بسیج فرهنگیان به ویژه اقشار دانش محور ما در راستای روشنگری و کارهای فرهنگی تلاش های زیادی را دنبال می کنند . از جمله در بخش های فرهنگی و تبیین دفاع مقدس ، اقداماتی در جهت تولیدات دفاع مقدس بصورت کتاب، سی دی و فیلم توسط حفظ آثار در بخش های مختلف انجام می شود که یکی از کارهای اولویت دار ما است .

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت : در بخش محرومیت زدایی به ویژه در سیل و زلزله خصوصا زلزله اخیر اندیکا بسیجیان پای کار بودند و بیش از 400 واحد اسکان موقت برای مردم ساختند همچنین طبق توافق با کمیته امداد امام خمینی (ره) 210 واحد منازل برای محرومین ساخته و به آن ها تحویل شد و مجدد 150 واحد دیگر توافق شد که در حال ساخت هستند از طرفی ساخت و تعمیر مدارس با مشارکت بسیج سازندگی در حال انجام است .

سردار شاهوارپور با اشاره به اینکه بیش از 35 هزار هکتار کانون پرخطر ریزگرد داریم عنوان کرد : در بیش از 20 هزار هکتار از مناطق کانون اصلی ریزگردها در جنوب اهواز کاشت نهال و ساماندهی روان آبها به منظور بیابان زدایی توسط بسیج صورت گرفت.

این مقام مسئول تصریح کرد : در بخش روستایی طبق توافقاتی که با آبفا انجام شد در ذیل قرارگاه امام حسن مجتبی (ع)، بیش از 360 کیلومتر آبرسانی به روستاها صورت گرفت و طی نیمسال اول سالجاری 120 روستا آبرسانی شد . از سوی دیگر در تابستان در بحث تنش آبی مردم ما در دشت آزادگان نگرانی و مشکلاتی داشتند زیرا دام های آن ها در حال تلف شدن بود که طی توافق با جهاد کشاورزی ، گروه های جهادی برای نجات دام های سنگین اقدام کرده و تعداد بیش از 200 واحد مه پاش احداث کردند .

وی افزود : در این ایام 300 گروه جهادی را برای خدمت رسانی به مردم بسیج کردیم که در عرصه های مختلف برای کمک به رفع محرومیت ها به ویژه تعمیر مدارس، تعمیر منازل، تعمیر وسایل برودتی در حال خدمت رسانی هستند و 2600 گروه جهادی در رده های مختلف بسیج سازماندهی کردیم.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت : حلقه های تربیتی صالحین در پایگاه های مقاومت مساجد در حوزه معرفتی و تربیتی رده های مختلف بسیج در تلاش هستند .

سردار شاهوارپور اظهار داشت : در بخش ورزش و دیگر بخش ها نیز بسیج خدماتی را دنبال می کند و واقعا بسیج به معنای خدمت است .

این مقام مسئول تصریح کرد : در حوزه دفاع امنیتی نیز بسیجیان برای کمک به نیروهای مسلح و نیروهای انتظامی آماده خدمت هستند و برای حوزه دفاعی نیز گردان های امام حسین (ع) پیش بینی شده است .

جمعی از بسیجیان به مناسبت این روز با مقام معظم رهبری دیدار داشتندو در پایان نیز از بسیجیان برتر تجلیل به عمل آمد .

خبرنگار: معصومه مجدم

مشاهده بیشتر

admin

پایگاه خبری بصیرت نو

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا