پیام سرلشکر باقری برای چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام

سرلشکر باقری برای چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام پیامی صادر کرد .

به گزارش خبرنگار بصیرت نو خوزستان ، سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور برای چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام پیامی صادر کرد

امیر ” محمود سزاوار ” مدیر هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در آیین اختتامیه جشواره رسام که عصر یکشنبه ( 30 بهمن ) در بندرماهشهر برگزار شد به قرائت این پیام پرداخت .

در متن این پیام آمده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

سینمای دفاع مقدس و مقاومت افتخار دارد سال ها حکایت گر دلدادگی، ایثار و پایمردی فرزندان رشید ایران عزیز در هشت فصل عشق، جهاد و مقاومت باشد. مردان و زنان وارسته ای که رسالت خویش را در نثار جان عزیزشان دیدند و برای پایایی و مانایی میهن، ملت، ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی و تحقق فرمان الهی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) آسمانی شدند.

ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر تجاوز دشمن از جنوب تا شمال غرب ایران برای همیشه تاریخ جاودانه خواهد بود. در این میان نام خرمشهر، آبادان و دزفول، در جغرافیای خوزستان قهرمان، برای همیشه بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید و یاد و نام مدافعان و حماسه سازان دین و میهن تا ابد روشنی بخش آسمان آبی ایران عزیز خواهد بود. جهان امروز بیش از هر زمانی به نشر فرهنگ ایثار و مقاومت، ظلم ستیزی و عدالت گستری محتاج است؛ مقاومتی از سر قدرت و عزت که تجربه بیش از چهاردهه انقلاب اسلامی مؤید این باور است، مقاومتی دلیرانه و حماسی که دشمنان مدعی حاکمیت جهانی را به زانو درآورده است. از این رو نه تنها دلاوری ها و مقاومت مردم عزیز ایران و مجاهدان راه حق و حقیقت در جای جای جهان هرگز فراموش نخواهد شد، بلکه باور داریم بیداری اسلامی و حرکت های آزادیخواهانه سراسر جهان تأثیر گرفته از ایستادگی ملت ایران و برگرفته از ارزش های متعالی انقلاب اسلامی در برابر استکبار جهانی و رهبری داهیانه و حکیمانه ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) است و این حرکت پرشتاب بیش از گذشته به پیش خواهد رفت.

جشنواره بین المللی رسام با محوریت تولیدات فیلم های کوتاه دفاع مقدس و مقاومت که چهارمین دوره خود را در فضای عطرآگین خوزستان پشت سر می گذارد باید تلاش نماید با معرفی، نشر و تعمیق فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس و مقاومت، که از وظایف اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس است، به گفتمان جهانی در بین آزادگان و عدالت خواهان مبدل شود.

انتظار می رود جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رسام، با بهره گیری از ظرفیت های گسترده هزاران هنرمند متعهد، آزاده و شجاع سراسر دنیا که طی چهار دوره جشنواره با همه سختی ها و محدودیت های برخی کشورها، خصوصاً امپراطوری رسانه ای نظام سلطه، فریادگر ایستادگی و مقاومت در برابر نظام استکبار بودند، جریانی اثربخش و الهام آفرین ایجاد نموده و بر رشد و بالندگی آن بیفزاید.

از سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و ادارات کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ها که با حمایت ها و تلاش های خود، زمینه ساز “جهاد تبیین” در عرصه دفاع مقدس و مقاومت برای هنرمندان متعهد عزیز بوده تا با زبان و بیان هنر، از دریچه دوربین، زیبایی ها، ارزش ها و معارف دفاع مقدس و مقاومت را خلاقانه به تصویر کشند، صمیمانه قدردانی نموده و به همه دست اندرکاران خصوصاً هنرمندان جوان و مشتاق همراه این جشنواره از سراسر جهان و برگزار کنندگان این جشنواره خداقوت عرض می نمایم و از درگاه ذات اقدس احدیت برای یکایک شما سلامتی و توفیقات روزافزون در این جهاد فرهنگی را مسئلت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

سرلشگر پاسدار محمد باقری

رئیس ستادکل نیروهای مسلح

بهمن ماه ۱۴۰۱

خبرنگار : معصومه مجدم

مشاهده بیشتر

admin

پایگاه خبری بصیرت نو

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا