لزوم تقویت نگاه ملی و تعامل مثبت نهادهای بالادستی در حوزه مخابرات

مهندس سلطانی مطرح کرد: لزوم تقویت نگاه ملی و تعامل مثبت نهادهای بالادستی در حوزه مخابرات

به گزارش پایگاه خبری بصیرت نو، مهندس سلطانی بیان کرد: شرکت مخابرات ایران به عنوان شبکه مادر مخابراتی، اصلی ‏ترین و کلیدی‏ ترین نقش را در تحقق این اهداف و بالندگی صنعت فاوا بازی می‏ کند بنابراین رشد این شرکت مایه رشد صنعت پیشران ارتباطات و افول شرکت، مایه افول صنعت خواهد بود.

وی با اظهار اینکه باید تلاش کنیم فردایی بهتر برای صنعت ارتباطات کشور رقم بزنیم خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران با توجه به گستره فعالیت خود در سراسر کشور و مزیت های نسبی، اصلی ‏ترین بازیگر در توسعه شبکه و زیرساخت های ارتباطی است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: ورود به حوزه تولید محتوای فاخر اسلامی-ایرانی در گروه بزرگ مخابرات ایران طبق برنامه های بالادستی از کارویژه های مهم مخابرات است که در تکمیل شبکه ملی اطلاعات نیز نقش به سزایی ایفا می کند.

مهندس سلطانی با بیان اینکه روند حاشیه سود مخابرات ایران در بخش ثابت، به علت تورم و عدم تناسب تعرفه ها نزولی است، گفت: مطالبات وصول نشده سنگین از شرکت‏ها و دستگاه‏ها و عدم حمایت قانون‏گذار، افزایش شدید هزینه ‏های توسعه ، عدم تغییر و حتی کاهش تعرفه تلفن ثابت و در نهایت افزایش شدید هزینه ‏ها بویژه هزینه نیروی انسانی از جمله چالش های جدی است که صنعت مخابرات کشور را در معرض تندبادهای سهمگین قرار داده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح نتایج آسیب های تعرفه نامناسب و ناعادلانه و در پی آن کمبود محسوس نقدینگی گفت: تنگنای مالی برای انجام سرمایه گذاری های ضروری به کندی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات، کاهش محسوس کیفیت شبکه و درنهایت به عدم امکان رقابت با اینترنت ماهواره‌ای و اثرات آن می انجامد؛ ضمن اینکه کمبود نقدینگی موردنیاز و همچنین کاهش پروژه های سرمایه ای شرکت، به عدم امکان پرداخت به موقع به پیمانکاران و تولیدکنندگان داخلی منجر می شود.

مشاهده بیشتر

admin

پایگاه خبری بصیرت نو

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا