سفر به لالی ممنوع شد

چهلمین جلسه ستاد هماهنگی و کنترل کرونا ویروس در فرمانداری لالی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بصیرت نو ، چهلمین جلسه هماهنگی و کنترل بیماری کرونا ویروس با حضور گودرز ترکی زاده فرماندار لالی، دکتر احسان محمدی رئیس مرکز بهداشت شهرستان و مسئولین اجرایی روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری  در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار لالی گفت: اگر رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم و اصناف بخوبی رعایت شود بدون تردید در روزهای آینده شرایط بهتری ایجاد خواهد شد، رعایت کردن فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از دورهمی ها و تجمعات، زدن ماسک علاوه بر حفظ سلامت عموم مردم، نوعی قدردانی از زحمات شبانه روزی کادر بهداشت و درمان است.

ترکی زاده در بخش دیگری از سخنان خود از اعضای ستاد هماهنگی و کنترل بیماری کرونا ویروس شهرستان که با مدیریت، هماهنگی و انسجام گروهی توانستند در هفته های اخیر از برگزاری مراسمات تا حد قابل قبولی ممانعت بعمل آورند، تقدیر و تشکر نمود و عنوان داشت: انتظار داریم این روال در راستای حفظ سلامت شهروندان بیش از پیش با جدیت ادامه داشته باشد.

وی در ادامه تصریح نمود: از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری تا شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ورود گردشگران و مسافرین به شهرستان ممنوع است و ورودی شهرستان و تمامی مناطق گردشگری توسط پلیس راهور کنترل می شود و مسافرانی که قصد سفر به شهرستان لالی را دارند توسط افسران راهنمایی و رانندگی جریمه نقدی و خودرو آنها توقیف می شود.

در ادامه رئیس مرکز بهداشت شهرستان لالی عنوان داشت: رنگ بندی در شهرستان لالی از قرمز به نارنجی تغییر کرده و حتی مقطعی کوتاه شهرستان وضعیت زرد بوده اما نباید فریب این شرایط رنگ بندی را بخوریم، شرایط این بیماری بسیار شکننده است؛ همانطور که به وضعیت زرد رسیدیم و مجدد به نارنجی تغییر رنگ داد، بنابراین کوچکترین ساده انگاری در برابر ویروس کرونا می تواند برای شهرستان فاجعه بار باشد.

محمدی افزود: هفته گذشته ۳۷۰ بازدید تخصصی توسط کارشناسان مرکز بهداشت لالی صورت گرفت و ۸۹ اخطار به اصناف صادر گردید و پنج واحد صنفی به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی پلمپ و به مراجع قضایی معرفی شدند.

معاون بهداشتی مرکز بهداشت لالی تصریح نمود: با توجه به اینکه تزریق واکسن کرونا برای سلامتی خود افراد است اما متاسفانه جمعیت قابل توجهی از گروه هدف از تزریق واکسن امتناع می کنند و به کرات مشاهده می شود که فرزندان این افراد گروه هدف را ترغیب به نزدن واکسن می کنند.

وی تاکید کرد: دولت بابت هر دوز این واکسن بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان هزینه می کند و این تفکر مقابله و خودداری از تزریق واکسن بسیار اشتباه است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان لالی در پایان گفت: واکسن هایی که به گروه های هدف تزریق می شوند، از طرف WHO (سازمان جهانی بهداشت) تایید شده و تا کنون از طرف کشورهای زیادی خریداری و تزریق شده و از مشخصه های مثبت آن، ایمنی بالا در برابر بیماری و عوارض جانبی بسیار کم است و انتظار داریم مردم در این زمینه همکاری کنند و به شایعات توجه نکنند تا بتوانیم واکسیناسیون بقیه گروه های سنی را در زمان مناسب انجام دهیم.

مشاهده بیشتر

admin

پایگاه خبری بصیرت نو

دیدگاهتان را بنویسید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا